OKAM INCITY sp. z o.o. S.K.A
Warszawa ul. Al. Jerozolimskie 181 A

NAJLEPSZE STANDARDY, NAJLEPSZE LOKALIZACJE

OKAM partnerem Masy Powstańczej 2014

9 sierpnia 2014 roku ulicami Warszawy ruszy rowerowa "Masa Powstańcza 2014" – coroczny przejazd kilku tysięcy rowerzystów, organizowany w hołdzie Powstańcom Warszawskim. Happening rowerowy organizowany jest od 2007 roku przez Muzeum Powstania Warszawskiego i Warszawską Masę Krytyczną z okazji obchodów rocznicowych wybuchu Powstania Warszawskiego. Partnerem tegorocznej „Masy Powstańczej” jest lider budownictwa mieszkaniowego OKAM Capital.

 

„Masa Powstańcza” to także próba odnalezienia w topografii współczesnej stolicy miejsc związanych z Powstaniem Warszawskim. Rajd rowerowy z udziałem kilku tysięcy osób przejeżdża przez miasto śladami walk powstańczych. Każdego roku pojawia się nowy motyw przewodni – oprawa muzyczna oraz wydarzenia specjalne odbywające się na trasie, zbudowane wokół relacji świadków tamtych wydarzeń. 

 

OKAM Capital znany jest ze swojego zaangażowania w działania na rzecz ochrony dziedzictwa historycznego Warszawy, którego elementarną częścią jest pamięć o Powstaniu Warszawskim. W 2012 we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego zaprosiliśmy najlepszych polskich streetartowców do stworzenia ogromnego powstańczego graffiti na terenie osiedla InCity na Woli  – powiedział Arie Koren, Dyrektor Generalny OKAM Capital. Z okazji 70. rocznicy  wybuchu Powstania postanowiliśmy zaangażować się w przedsięwzięcie, które pozwala zapoznać się z historią w sposób aktywny sportowo

 

W tym roku uczestnicy „Masy Powstańczej” pokonają prawie 30-kilometrową trasę przebiegającą przez Wolę, Żoliborz i Śródmieście. Głównym motywem przejazdu będą historie o warszawiakach i Warszawie z czasu Powstania Warszawskiego. Rowerzyści usłyszą historie o miejscach, gdzie toczyły się walki, ale także o trudach życia cywilów ukrywających się w jeszcze istniejących mieszkaniach, czy w piwnicach zburzonych domów. 

 

W tym jubileuszowym roku będziemy podążać szlakiem wyjątkowych postaci, doskonale znanych z przedwojennego życia kulturalnego, naukowego, czy też politycznego. Dzięki opowieściom naszego przewodnika postaramy się przywrócić w pamięci oblicze miejsc, które bezpowrotnie zniknęły z mapy i świadomości Warszawy – mówi Jan Ołdakowski, Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.

 

 

Start tegorocznej „Masy Powstańczej” odbędzie się o godz. 17.00, z Parku Wolności w Muzeum Powstania Warszawskiego. Ustawianie peletonu i wydawanie pakietów startowych z logo rozpocznie o godzinie 14:30. W celu wzięcia udziału w rajdzie należy dokonać rejestracji internetowej pod adresem: www.1944.pl/rejestracja lub zapisać się w dniu imprezy, 9 sierpnia, od godz. 14.30 - liczba miejsc ograniczona (ok. 300 miejsc). Przejazd zostanie zabezpieczony jest przez służby medyczne, policję i straż miejską. 

Galeria artykułu:

KONTAKT

Polecamy nowe mieszkania Warszawa